Klub

ILYO Taekwondo Trenčín Klub ILYO – TAEKWONDO TRENČÍN je klub bojového umenia Taekwondo WT, najrozšírenejšieho bojového umenia vo svete pochádzajúceho z Kórei. Venujeme sa okrem tradičnej výučby bojového umenia aj výučbe jeho súťažných foriem (poomsae a športový zápas – olympijská disciplína), výučbe Sebaobrany pre ženy a Taichi & meditácia.

Patríme pod Slovenskú Asociáciu Taekwondo WT a sme ako jediný klub Taekwonda v Trenčíne. ILYO v názve znamená v preklade z kórejčiny najvyššia kvalita existencie – v budhizme stav duchovného rozvoja – v ktorom telo a myseľ, Ja a Ty, duša a hmota – sú zjednotené v kvalite existencie. Konečná myšlienka Taekwondo leží práve v tomto stave Ilyo. Zároveň je ILYO aj pomenovanie pre najvyššie majstrovské poomsae.

Do klubu sa môžu prihlásiť deti už od štyroch rokov a horné vekové obmedzenie nemáme. Organizujeme akcie ako klubové súťaže, opekačky, extra tréningy, outdoor tréningy, sústredenia, jeden z najprestížnejších slovenských medzinárodných turnajov Trenčín Open a iné stretnutia. V klube sa snažíme vychádzať spolu ako rodina. Ktokoľvek sa môže podieľať na organizovaní akcií či pomôcť pri rozvoji komunity či klubu.

 • História

  2007 - Vznik ILYO – TAEKWONDO TRENČÍN

  Klub ILYO – TAEKWONDO TRENČÍN vznikol v septembri v roku 2007. Založila ho trénerka Ing. Jana Ilašenková, 4. Dan keď skončila pre zranenia v reprezentácii. Prvé tri roky klub tvorila len jedna zmiešaná kategória cvičencov, najmladší mal 9 rokov. Cvičilo sa v telocvični s kobercom v SOŠ Strojárskom Pod Sokolicami. Už v prvom roku sa klub začal zúčastňovať súťaží – aj medzinárodných, na ktorých sa nám darilo. V roku 2008 a 2009 organizoval klub skvelé klubové sústredenie ILYO POHODA.

  2010 - nová kategória pre začiatočníkov

  V roku 2010 pribudla kategória začiatočníkov ktorí zabrali telocvičňu Pod Sokolicami pod vedením asistenta Jozefa Brnkaľáka. Kategórie pokročilých sa presunuli na školu ZŠ Východná kde sme ostali cvičiť dva roky.

  2011 - otvorenie kategórie pre deti

  V roku 2011 sme rozšírili klub o kategóriu pre deti v ktorej boli všetky deti od 5 do 10 rokov. V tejto kategórii už asistoval Juraj Tavali. Deti do klubu priniesli novú energiu a elán.

  2012 - nová telocvičňa a ďalšia kategória pre deti

  Rok 2012, klub sa presťahoval do telocvične v Keramoprojekte. Štandard sa zdvihol, od kobercovej podlahy cez parkety sme sa dostali konečne k tatamom a čistým šatniam. Klub sa opäť rozrástol, dve detské kategórie boli pod vedením Juraja Tavaliho, začiatočnícke, pokročilé a zápasnícke pod vedením Jany Ilašenkovej. V tomto roku náš klub získal prvého „danistu“ Eduarda Dudaška, teda prvý študent ktorý získal v klube pod vedením hlavnej trénerky čierny opasok. Od tohto roka má náš klub aj prvého aktívneho rozhodcu pre športový zápas – Helenu Šerešovú.

  2013 - ďalšie kategórie

  Začiatkom roka 2013 sa k inštruktorom pridal Ing. Eduard Dudaško, 1. Dan aby viedol kurz Sebaobrana pre ženy a dievčatá ktorá sa tešila veľkému záujmu. Klub organizoval prvú klubovú poomsae súťaž pre deti vo februári, a v apríli už organizoval po prvý krát celoslovenskú súťaž – 2. Kolo ligy v poomsae.
  September 2013, klub robí nábor do štyroch detských kategórií – už od 4-roch rokov. Pripája novú kategóriu pre seniorov – v ktorom bude asistovať Ing. Helena Šerešová, ďalej tréning zameraný na poomsae a úplnú novinku – dokonca po prvý krát na slovensku a vo svete už dávno fungujúce – Taekwondo Fitness.

  2016 - Prvý ročník Trenčín Open

  V roku 2016 sme zorganizovali s veľkým úspechom prvý ročník medzinárodného turnaju v zápase – Trenčín Open 2016. Turnaj bol venovaný športovému zápasu a už po prvom ročníku bolo jasné, že sa stane každoročným vyhľadávaným turnajom.

  2017 - Vstup do reprezentácie

  Po desiatich rokoch fungovania klubu sa našim cvičencom podarilo dostať do reprezentácie a vyhrať prvé Grand-prix veľké turnaje. Zároveň sme sa už zúčastnili Majstrovstiev Európy kadetov a Univerzitných Majstrovstiev Európy Seniorov -26r.

  2018 - najúspešnejší športovci

  Rok 2018 znamenal pre klub Ilyo – Taekwondo Trenčín veľa úspechov. Jednak sme otvorili rekordný počet kategórii a viac špecializovali tréningy po technickej stránke, tréneri si zvýšili technické a trénerské kvalifikácie, ale hlavne sme mali za sebou veľmi úspešný rok, s účasťami na Majstrovstvách Európy kadetov, Skvelý ročník Trenčín Open s takmer 500 účastníkmi a so zaradením technického poomsae. Za rok 2018 sme získali tri ocenenia najúspešnejšieho športovca roka!

 • Klub v číslach

  9
  Kategórií

  150+
  Cvičencov

  50+
  Získaných medailí

  99%
  Spokojných cvičencov ;-)